صفحه اصلي > اخبار 
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
نمایه
اخبار > حجت الاسلام رنجبر: اسلام نگاه ابزاری به بانوان را منع کرده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام رنجبر: اسلام نگاه ابزاری به بانوان را منع کرده است

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عیسی رنجبر با بیان اینکه اسلام جایگاه زن را همیشه در بالاترین مرتبه حفظ کرده است اظهار داشت: در دین مقدس اسلام جایگاه زن و مرد همیشه یکسان و مکمل همدیگر قرار گرفته اند.

 مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه بناب با تاکید براینکه در کشورهای غربی زن را به عنوان یک ابزار می بینند، گفت: در جامعه غربی زن یک وسیله است و هیچ جایگاه ویژه ای به مقام مادر داده نمی شود، بر خلاف آن در اسلام ناب محمدی زن یک دُرّ گران بهایی عنوان شده که خداوند آن را زیبنده خانه نامیده است.

وی تاکید کرد: محبتی که اسلام به زن دارد نگاه ابزاری را از بانوان دور کرده و با تاکید بر زیبایی زن نشان می دهد که این زیبایی و جایگاه بالای زن باید در کانون گرم خانواده خود باشد.

 حجت الاسلام رنجبر با اشاره به توجه اسلام به نوع پوشش زن، تصریح کرد: در دین اسلام به قدری به پوشش بانوان تاکید شده  تا پوشش زن باعث نشود نگاه های ابزاری را طرف خود جلب کند، بانوان حتی در محل کار باید نوعی پوشش داشته باشند که جایگاه زن در آن لباس حفظ شود.

وی افزود: در شکل گیری و در امتداد مسیر انقلاب جایگاه زنان تا حدی بود که به جرات می شود گفت که زنان عامل اصلی انقلاب و تداوم آن شده اند و مردان و زنان دوشادوش یکدیگر از این انقلاب دفاع کرده اند ولی این زنان با حفظ حریم و عفت خود در این صحنه ها حضور داشتند.

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه بناب با تاکید بر ارزش تشکیل نمایشگاه مروارید در صدف با محوریت عفاف و حجاب در دانشگاه بناب، اذعان داشت: باید هدف این نمایشگاه به سمت و سویی هدایت داده شود که موقعیت اجتماعی مناسب برای خانم ها را در جامعه به عینه نشان دهد.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم خانم ها را وارد عرصه و جامعه بکنیم حجاب بهترین روش برای این کار است نه نگاه غربی، بلکه نگاه غربی را باید از جامعه حذف کنیم.

رنجبر افزود: جامعه کنونی در صدد پیش برد اهداف خود در راستای وارد کردن خانم ها به عرصه های مختلف با تبیین حجاب و عفاف است و این نگاه، نگاه صحیح اسلامی بوده و اگر غیر از این باشد به دامن غرب یا شرق خواهیم افتاد.

وی با تاکید بر تاثیر و نقش بالای اساتید در تغییر نگاه و دیدگاه بانوان در راستای حجاب در دانشگاه ها، بیان داشت: جهت جلوگیری از این که بانوان به این فکر باشند که نیاز به دیده شدن در جامعه دارند باید اساتید و دانشگاهیان وارد عمل شده و تبیین کنند که این یک دیدگاه غلط است و بانوان با بی حجابی نمی توانند به صورت مثبت در جامعه دیده شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی رنجبر با اشاره به فرهنگ سازی غلط ماهواره در جامعه کنونی، گفت: غربی ها با ارائه امکانات زیادی از قبیل ماهواره تلاش بر این دارند که نگاه بسیار مضر بی خانوادگی را تزریق جامعه کنند و تلاش دارند تا بنیان های خانواده را سست کرده و آن را در جامعه از هم بپاشند.

وی افزود: نگاه غربی مادر را کلفت و نوکر خانواده و نقش خانم های خانه دار را در خانواده بسیار پایین می نامد، در حالی که دین مقدس اسلام بهشت را زیر پای مادران و زنان را با نقش بالای تربیت فرزندان زینت می بخشد؛ ولی غرب تلاش بر غلط جلوه دادن این رویکرد داشته و متاسفانه خلاءهای ما رفته رفته موجب موفقیت آن ها در این اهداف می شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بناب در پایان با اشاره به پدیده دختران خیابان انقلاب، افزود: چالش دختران خیابان انقلاب نیز از نتیجه عملکرد غرب در راستای زیبا جلوه دادن بی حجابی در جامعه است ولی چون میدانی برای ریختن این طرح خود نداشتند مجبور به این شدند که از خیابان ها برای این اتفاق شوم خود استفاده کنند.

 


١١:٢٤ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٦٤٧٥    /    تعداد نمایش : ١٩٧


امتیازدهی

خروج
آخرین مطالب
تشریح مراحل صدور مجوز خروج از کشور دانشجویان شرکت کننده در اربعین حسینی
کرسی آزاد اندیشی " دموکراسی راه حل یا راه حق"
تبيين‌های تشكل‌های دانشجويی عالمانه باشد نه احساسی
مدیران پیر و خسته جای خود را به جوانان متعهد، انقلابی و باسواد بدهند
انقلاب اسلامی، حلقه وصل گذشته و حال و آینده ایران است
بار سنگینی بر دوش شما نخبگان است
تشکیل اتاق جنگ اقتصادی
بیانات در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی
بازدید مسئول نهاد رهبری از خوابگاه های دانشجویی
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گردهمایی هیئات دانشجویی
دانشگاه جایگاه والایی در جامعه دارد
الگوی پیشرفت ایران برای پنجاه سال آینده
سالروز شهادت حضرت رقیه(س) بر شیعیان جهان تسلیت باد.
طلوع خورشید عظمت
دشمن به‌دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است
ولادت با سعادت امام محمد باقر(ع) مبارک باد.
بن بست نداریم
برگزاری جلسه توجیهی دانشجویی خواهران دانشگاه بناب
هفته دفاع مقدس گنجینه­ ی گرانبهایی است
انتظار تربیت نسل متخصص و مدیر آینده از دانشگاه ها
برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا
نهاد نماینده تفکر دینی و اعتقادی رهبری در دانشگاه‌هاست
نخستین دوره جشنواره ملی مهدویت
نحوه صدور مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول برای ایام اربعین
واکنش آیت الله اراکی به تصویب CFT