هشتمین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی اساتید دانشگاه بناب با موضوع « نقش روشنگری دانشگاه در هدایت بدنه جامعه در دوران دفاع مقدس » با حضور دکتر رضایی در بستر فضای مجازی برگزار شد.

هشتمین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی اساتید دانشگاه بناب با موضوع « نقش روشنگری دانشگاه در هدایت بدنه جامعه در دوران دفاع مقدس » با حضور دکتر رضایی در بستر فضای مجازی برگزار شد.ایشان در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کردند: شهدایی مانند شهیدچمران و شهیدکلاهدوز و....

هشتمین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی اساتید دانشگاه بناب با موضوع « نقش روشنگری دانشگاه در هدایت بدنه جامعه در دوران دفاع مقدس » با حضور دکتر رضایی در بستر فضای مجازی برگزار شد.
ایشان در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کردند: شهدایی مانند شهیدچمران و شهیدکلاهدوز و.... که بنابر اقتضای زمان و برحسب وظیفه دینی و ملی خود سنگر جهاد را به سنگر علم و دانش ترجیح دادند.
ایشان همچنین افزودند: این شهدا هر کدام سوابق نخبگانی ارزنده ای قبل از شهادت خود داشته اند و در دوران دفاع مقدس هم نقش های بسیار مهم و کلیدی را ایفا کرده و در نهایت به درجه رفیع شهادت که اوج نقطه اثربخشی است نایل آمدند. لذا از این حیث الگوهای ارزنده ای برای ما و همچنین دانشجویان و دانش آموختگان کشور هستند.
دکتر رضایی در ادامه سخنان خود افزود: بسیاری از فرماندهان دفاع مقدس از بین دانشجویان برجسته دانشگاه های کشور بودند که باید همواره رشادت ها و جان فشانی آنها سرلوحه مسیر نخبگان و مستعدان دانشگاهی قرار بگیرد، به طور نمونه شهید قجه ای، شهید پیچک، شهید زین الدین، شهید حسن باقری، شهید وزوایی و بسیاری دیگر از جمله فرماندهان رشید سپاه اسلام بودند که سنگر دفاع از اسلام و کشور را در برهه ای از زندگانی دانشجویی خود به سنگر علم ترجیح دادند و بعد از به جا گذاشتن ماندگارترین اثر زندگی خود به فوز شهادت نایل آمدند.
وی عنوان کرد: امروز هم ما نیازمند همین همگرایی و همراهی و همین ارزش های نهفته در دفاع مقدس هستیم تا سنگر علم و دانش را نیز پویا نگه داریم.
وی در ادامه، خواهان ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه شد و گفت:« دانشگاه ها باید به عنوان متفکران و اندیشمندان جامعه در ترویج این فرهنگ ولایی تلاش کنند تا آنگونه که در دفاع مقدس دشمن را در تمام مرزها شکست دادیم ، امروز هم بتوانیم پیروز این میدان باشیم.»
این مقام مسئول اظهار داشت:«اندیشه های بلند رهبر فرزانه انقلاب، در بیانیه گام دوم انقلاب می تواند جامعه را به سمت توسعه و پیشرفت نائل سازد که باید جامعه دانشگاهی نسبت به تبیین این گفتمان سازی نقش مهم و موثری ایفا نماید.»
دکتر رضایی با اظهار خشنودی از پیشرفت جوانان این مرز و بوم در حوزه های انرژی هسته ای،  فناوری، نانوتکنولوژی وعلوم و فنون نظامی و ... که توانسته ایم جز کشورهای  پیشرو باشیم افزود: با توکل به خدای متعال و با توجه به معنویات و اخلاق، اعتماد به نفس ،فرهنگ ایثار و شهادت بتوانیم در این راه خطیر گام های بزرگتری از قبل برداریم .

حبیب مزرعی
تهیه کننده:

حبیب مزرعی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *