برگزاری اردوی زیارتی و آموزشی قم - جمکران فعالین فرهنگی دانشگاه بناب

به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری دانشگاه بناب، اردوی زیارتی و آموزشی قم_جمکران با حضور 40 نفر از دانشجویان دانشگاه بناب شامل دبیران کانون ها و تشکل های مذهبی و فعالین فرهنگی در مدت 4روز به همت نهاد رهبری دانشگاه بناب برگزار شد.برنامه های این اردو شامل کارگاه های آموزش بصیرتی،دوره های بصیرتی و انتظار،کارگاه های توانمندی کار تشکیلاتی،حلقه های تشکیلاتی دانشجویان و بازدید از نمایشگاه فاطمی بودند. حجت الاسلام والمسلمین روحبخش،مسئول کاروان اردوی زیارتی و آموزشی درباره این اردو گفت:اردوی اخیر یکی از موفق ترین و هدف دارترین اردوهای برگزار شده در سطح دانشگاه بود که با هدف آشناسازی هر چه بیشتر دانشجویان با محوریت کارهای تشکیلاتی برگزار شد.

برگزاری اردوی زیارتی و آموزشی قم - جمکران فعالین فرهنگی دانشگاه بناب

به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری دانشگاه بناب، اردوی زیارتی و آموزشی قم_جمکران با حضور 40 نفر از دانشجویان دانشگاه بناب شامل دبیران کانون ها و تشکل های مذهبی و فعالین فرهنگی در مدت 4روز به همت نهاد رهبری دانشگاه بناب برگزار شد.
برنامه های این اردو شامل کارگاه های آموزش بصیرتی،دوره های بصیرتی و انتظار،کارگاه های توانمندی کار تشکیلاتی،حلقه های تشکیلاتی دانشجویان و بازدید از نمایشگاه فاطمی بودند.


حجت الاسلام والمسلمین روحبخش،مسئول کاروان اردوی زیارتی و آموزشی درباره این اردو گفت:اردوی اخیر یکی از موفق ترین و هدف دارترین اردوهای برگزار شده در سطح دانشگاه بود که با هدف آشناسازی هر چه بیشتر دانشجویان با محوریت کارهای تشکیلاتی برگزار شد. وی با اشاره به زمان برگزاری این اردو که بین ترم اول و دوم سالتحصیلی 99_98 برگزار شد گفت:فضای این اردو فارغ از هرگونه دغدغه های ذهنی بود که این موضوع دانشجویان را آماده پذیرش مفاهیم ناب مذهبی در قالب تشکیلاتی می کرد.
ایشان در ادامه به بیان برنامه های برگزار شده در بازه 4 روز اقامت در قم و جمکران پرداخت و اظهار داشت: در این اردو سعی شده بود مفاهیم مذهبی و بصیرتی نه در فرآیند خشک و رسمی که در بستری دوستانه و تعاملی به دانشجویان آموزش داده شود، بستری که سعی شد در کنار حضور دانشجویان فعال فرهنگی و اساتید برجسته کشوری در حوزه های انقلابی و بصیرتی فراهم شود و این افراد بتوانند تجربه های خود را در همراهی و همگامی به دانشجویان انتقال دهند.
وی با اشاره به تاثیرگذاری بالای کارگاه های برگزار شده توسط اساتید در این اردو گفت: استقبال از این برنامه ها با توجه به زمان و مکان برگزاری این کارگاه ها بسیار خوب بود، کارگاه هایی که با فرایندی دوسویه و تجربی سعی در پرورش نیروی انقلابی را نه تنها در مقام فکر که در مقام عمل نیز دنبال می کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا روحبخش این نکته را نیز یادآور شد که این اردو گرچه با هدف آموزش امر تشکیلات به دانشجویان ترتیب داده شده بود اما در کنار آموزش سعی داشت تا با خوراک معنوی زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران را پیش نیاز شور و شعور انقلابی گرداند و از این رهگذر با مراسم مذهبی و روضه خوانی بمناسبت ایام فاطمیه و برگزاری نمازهای جماعت در حرم مطهر به این هدف دست یابد.

کلمات کلیدی
حبیب مزرعی
تهیه کننده:

حبیب مزرعی